Sivas’ta doğdu, büyüdü.  Bir yıl boyunca Almanca hazırlık okuduğu İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Hakla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. 2009 evlendi ve Mehmet Anıl isminde bir oğlu oldu.

Profesyonel iş yaşamına Ekim 2006’da mühendislik sektöründe, İnsan Kaynakları ve Kalite Yönetim Uzmanı olarak başladı. İş hayatıyla birlikte yönetim becerilerini arttırmak için kişisel gelişim eğitimleri ve koçluk desteği aldı. Kurumsal firmalarda çalıştığı son 10 yılda, İnsan Kaynakları Yöneticisi, Kurumsal Gelişim Uzmanı, Kalite Yöneticisi ve Sosyal Medya Sorumlusu olarak görevler üstlendi. Yaptığı her işi büyük bir tutku ve sevgi ile yaptı.

Özellikle kurumsal alanda son yıllarda daha fazla ihtiyaç duyduğu ve duyulduğunu gördüğü, ‘içsel motivasyon, stres ve öfke yönetimi, iş hayatında koçluk ve mentorluk, geri bildirim verme’ konularında eğitimler almaya başladı. ICF (International Coach Federation) - Uluslararası Koçluk Federasyonu onaylı bir koç oldu. Kurumsal hayatta edindiği deneyimler dolayısıyla ‘yönetici koçluğu, kariyer ve yaşam koçluğunda’ uzmanlığını arttırmaya devam etmektedir.

İş yaşamında kazandığı deneyimler ile kişisel gelişim eğitimlerinde edindiği bilgileri kurum ve kişilerle paylaşabilmek için Marmara Üniversitesi Eğitimcinin Eğitimi programını tamamladı.
Şu an Pragya Akademi'de, kurumsal eğitimler, profesyonel koçluk ve sosyal sorumluluk projeleri çalışmalarını keyifle sürdürmektedir.