Yönetmek Ne Demek?

Bir olumsuzlukla karşılaştığımızda, kendimizi veya başkalarını suçlayarak, mazaretler üreterek, sorunu çözmek yerine farkında bile olmadan büyütmek eğilimde oluyoruz çoğu zaman.

Oysa ki kendimizi daha derinden tanıyarak, yaşamımızın sorumluluğunu elimize alabiliriz. Çünkü herhangi bir durumu yönetebilmemizin ilk şartı onu derinlemesine tanımaktır. Bu da daha sağlıklı iletişim kurmamıza ve empati yeteneğimizin artmasına imkan tanır.

Bu eğitimde, meditasyon teknikleri, bilinç altı çalışmaları ve çeşitli egzersizler kullanarak, kendimizi daha yakından tanıma yolculuğuna çıkıyoruz. Bu yolculuk süresince gerek iş, gerekse özel hayatımızda iletişimimizi kuvvetlendirerek, sorunlara çözüm odaklı bir bakış açısıyla yaklaşmayı sağlıyoruz. Böylelikle kendimizi olduğumuz gibi kabul ederek, yaşamla iletişimimizi güçlendiriyoruz.

İnsan kendisinde olmayan birşeyi başkasına veremez. Dolayısıyla empati ve iletişim yeteneğimizin artması, etrafımızda olan insanlara da bu kavramları sağlıklı bir şekilde yansıtmamızı sağlar. Katılımcılar arasındaki takımdaşlık duygusu, iletişim becerileri ve anlayış gözle görülür bir şekilde artar.

Yorumlara kapatılmıştır.