Stres ve Öfke Yönetimi

İBRAHİM AKMAN

Ebru, seninle yolculuk yapmak güzel, anlamlı, faydalı. Diğer eğitimlerinden daha farklı ve içe doğru olan Stres ve Öfke Yönetimi, iyi hazırlanmış, kuşatıcı, samimi son derece şefkat dolu. Kendimi çok iyi hissediyorum. Yağmur sonrasında çıkan gökkuşağı kadar özgürüm. İçimdeki renkleri ellerimle tuttum, gördüm ve hissettim. Bütün canlılara karşı bütün değerlerimize karşı daha ilgiliyim.  Bu yolculuğu yaşadığım için şükrediyorum. Seni seviyorum.

SUAVİ SÖNMEZ

Ebru, bu eğitimin içinde psikoloji, psikanaliz, meditasyon, nefes, enerji, akıl hocalığı, dostluk, ne ararsan var. Felsefe yok. Dolayısıyla sonuç da var. Ben buna nasıl eğitim derim ki. Bu sohbetleri dünyaya yayabilsek belki kurtuluşa sebep olur. Bu eğitime katılmayı planlayan kişilere söyleyeceğim bir şeyim var, tüm yollar aynı yere çıkarken yolculuğunuzun keyfini çıkartmanız dileğiyle…

MURAT ATAY

Öncelikle böyle bir eğitim için Ebru Zeybekoğlu’na teşekkür ediyorum. Bugüne kadar birçok eğitim almıştım; hepsi yeniden anlam kazandı kesinlikle. İş hayatında başarılı olmak istiyorsan bu eğitime katılmak zorundasın. Kesinle bu eğitimin ikinci ve üçüncü etaplarını da almak istiyorum. Çünkü bizim başarılı olmamız için ruhumuzun temiz olması lazım. Benim için yaşam iki bölümden oluşuyor. Ebru’dan öncesi ve Ebru’dan sonrası olmak üzere. Hayatıma yeniden başladım. Sonsuz teşekkürler.

PINAR SÖNMEZ

Bu bir eğitim değil bence. Bu bir yolculuk rehberi. Kendini bulma, empatiyi anlama ve huzur kılavuzluğu. Sağ ol Ebru, ‘hayatın pencereden göründüğü kadar’ olmadığını keşfettirdiğin için…

ÇELA ÖZLEVİ

Yaşama geri dönüş,

İnsanlığa geri dönüş,

İyilik, sevgi, keyif, mutluluk

Güzel bir insan olmaya ait her şeye tekrar kavuşma…

ELİF OLGAÇ

Yoğun çalışma saatleri ve duygu yoğunluğu içinde bu eğitim benim için büyük sürpriz oldu. Kendime dönmemi, kendime bakmamı bir kez daha sağladığın için sana teşekkür ederim. Ağrılı, acılı, gözyaşlı günlerin bana, görmekte zorlandığım anahtarı vermiş olması büyük kazanım benim için. Ebru, bu üç günü bir eğitim olarak tanımlamak çok zor. Seni de eğitmen olarak değerlendirmek sanki burada yaşadığım her şeye aykırı olacak. Bu üç gün müthiş bir yolculuktu. Sen çok renkli, keyifli, bilgili, bilge ve GERÇEK bir yol arkadaşısın. Sana ve bu yolculuğa gelmeme vesile olan içimdeki duyguya teşekkürlerimle…

EVREN ÇAM

Sen özel bir ruha sahipsin Ebru.  Sana olan hayranlığım bu üç günde kat kat arttı. Bilinçaltından çıkaramadığım olumsuzlukları ve onaylanmamaktan korkarak yaşadığımı fark ettim. Aslında çok değerli olmama rağmen kendimi değersiz gösterme ve hissetme çabamdan kurtulmayı seçtim. Teşekkürler. Benim için var olan ama göstermeyi seçmediğim Evren’i ortaya çıkarmamda yardımcı oldun. Sen iyi bir eğitmen olduğun kadar harika bir dost oldun benim için. Seni seviyorum.

GÜLER CANER

Öfke ve Stres Yönetimi eğitimi, beklediğimden çok daha profesyonel, zaman yönetimi çok iyi kurgulanmış, mekân olarak harika, içerik olarak çok dolu idi.  Bu eğitimi benim için farklı kılan EBRU ZEYBEKOĞLU ve SAMİMİ olmasıdır. Kendi deneyimlediği konulardan, yaşadıklarından anlattıkları, bana ‘evet yapabilirim’, ‘evet değişebilirim’ cesareti verdi. Bir kurumsal marka altında kişisel gelişim içerikli böyle bir eğitim olanağı sunulması bana göre büyük bir farklılık yaratmıştır.  Emeği geçen herkese ve kendime teşekkür ediyorum.

MİTHAT ÖZBURSALI

Üç gün boyunca aldığım bu eğitim, hayatımın dönüm noktası oldu diyebilirim. Çekinerek gelip mutlu olarak çıkabilmek çok güzel bir duygu. Hayatımdaki yerin için sana çok teşekkür ederim.

RUKİYE KORKMAZ

Sevgili Ben, bana kendimden uzak kaldığım zamanları hatırlattığın için, bana yıllardır kendime olan küskünlüğümü gösterdiğin için, hayal kırıklıklarımı, öfkelerimi, yaralarımı, gözyaşlarımı gösterdiğin için teşekkür ederim. İçim ağlarken yüzüme taktığım gülen maskemin farkına vardırdığın için teşekkür ederim. Hayallerimi küçümseyenlerin, benden adam olmaz diyenlerin, kınayanların, eleştirenlerin sesini duymadan gözlerimi kapatarak ufuk çizgisinin ötesine yolculuk ediyorum.

YILDIZ KORGU

Anla beni dedim ilk gün sana; ben kendimi anladım sonunda. Farkındalığı yakaladım. Uzun yıllar sonra birine güvenmeyi öğrendim, sana güvendim. Kendimi sana teslim ettim. Hiç olmadığım kadar açtım duygularımı sana. Mükemmel bir yaşam koçusun. Sıcacık, sevgi dolu, ilgili, deneyimli ve becerikli. Varlığın için teşekkür ederim.

YUNUS ARSLAN

Sevgili Ebru, senin eğitimlerine katılmış olmak ve seni tanımak benim için büyük bir onur. İlk eğitimde keşke 70 milyona böyle bir eğitim verilebilse dedim ve o kocaman kalbinle 70 milyona eğitim vermeni diliyorum. Bu konuda üzerime düşen her şeyi yapacağım. İnsanlık yolunda elimden tuttuğun için sana çok teşekkür ederim.

KEMAL TAHA KUTLUATA

Eğitim adı altında bizi özümüze(ruhumuza) gerçeklik ve sevgi dolu bir yolculuğa sevk ettin. En önemli ve narin denge noktalarında gruba baş mühendislik eden sen, işi yapan mühendis grubu da bizdik. Sevgi ve hayranlıkla bu oluşumun içinde buldum kendimi. Farkındalıklarım, ilhamlarım ve iç huzurumla ruhuma yepyeni günler hediye ediyorum. Yine ve mutlulukla görüşeceğiz.

DERYA ALA

Öfke ve Stres Yönetimi eğitiminde; bana hayatım boyunca kabul etmediğim, onaylamadığım birçok yanlışlarımın farkındalığını yaşatan, meğerse çok da önemi olmayan durumları, kişileri olayları ne de çok içimde büyütmüşüm dedirtebilen tek insan, evet; Ebru Zeybekoğlu. Bir başka birliktelikte beraber olmak dileğiyle…

GÖKHAN TAHAN

Sevgili Ebru, belki de hayatım boyunca ilk defa kendimi kendime bu kadar yakın hissetim. Ben ne yaparsam yapayım insan olduğumu hatırladım. Benim de hayatımda affetmekte zorlandığım insanlar, unutamadığım olumsuz anılar vardı. Hala da varlar hiçbir yere gitmediler fakat onlara ve insanlara olan bakışım, bugün öğleden sonra pencereden uçup gitti. Giderken onları gülümseyerek uğurladım. Geleceğime ve şu anıma dahil etmemeyi seçtim. Buna katalizör olan sendin. Bakışların, konuşmaların ve varlığın bana cesaret veriyor. Senin olduğun ortamlarda içimdeki güven duygusu artıyor ve doğru yerde olduğumu hissediyorum. Hayat yaşadığımdan daha derin, sen göründüğünden daha güzelsin. Işığın yolumu aydınlatıyor. İyi ki varsın…

OYA YALÇINKAYA

Ebru, seninle geçirdiğim üç günlük kaçamağın sonuna geldik. Bu fırsatı bana yine verdiğin için çok teşekkür ederim.  Mayıs 2014’teki eğitimlerden sonra tüm eğitimlerini almam gerektiğine inandım. Bundan sonra başka eğitimlerin olmasa da zaman zaman aynı eğitimlerine katılma arzum olacaktır.  Adına uygun uyarlanmış bir eğitim miydi bilmiyorum ama kendime uyarlanmış gibi geldi bana. Yeni Oya seni çok seviyor.

ASLI KIRTAŞ

Ebru’cum, üçüncü eğitimindeyim. Büyüdüğümü görüyorum. Küçük çocuk gözlerimin içinde büyüdü. Büyürken sevgi vardı kalbinde. Seni çok seviyorum, kendimi sevdiğim gibi… Bana yeri geldiğinde sert geri bildirimler verip farkındalık yaşamamı sağladın. İçimdeki çocuğun büyümesinde bana yol gösterdiğin için çok teşekkür ediyorum. Annemi ve babamı sevdiğimi gördüm. İyi ki varsın, seni çok seviyorum.

MEHMET ALİ KASABALI

Ebru teşekkür ederim; bilmeden girmiş olduğum, geçmiş çukurundan mutlu ve özgüvenli olarak çıkmamı sağladığın için. Seni etrafıma ısı ve ışık saçan bir güneş gibi görüyorum. Hem aydınlandık hem de sıcacık bir cennet bahçesine girmemizi sağladın. Kendimi iyi bir ben olarak görmemi sağladığın için minnettarım.

SEMRA ŞEVKİ

Sevgili Ebru, yüreğinle yüreğime dokunduğun adı eğitim olan bu üç gün seni ilk tanıdığım hatta kendimi de ilk kez bu kadar iyi tanıdığım ve açtığım bir süreç oldu. İyi ki bu eğitimi yaptın ve iyi ki ben de katıldım. Herkese bu eğitime katılma isteği diliyorum. Hayatıma kattığın anlam ve emeklerin için teşekkür ediyorum. Sevgilerimle

EBRU YILMAZ PAJİK

Sevgili Ebru,  farklı insanları bir odada toplayıp en kırılgan noktalarına inmelerine yardımcı olduğun için çok teşekkürler. Kimlere kırgın olduğumu biliyordum. Farkındalığımın farkına varmamı sağlayıp beni özgürleştirdin. Enerjimi nereye yönlendireceğimi ve potansiyelimi nasıl değerlendireceğimi, işimle ilgili sınırlarımı aşabileceğimi gösterdin.

EDA TÜLEK

Kaybettiğim ve hiç değer vermediğim beni buldum. Fark etmediğim,  yok saydığım o kadar çok şey varmış ki. Neredeyse hayatı kaçırıyormuşum.  Hiçbir şey için geç kalmadığımı düşünüyorum ve her şeye yeni baştan başlamak istiyorum. Sevgili Ebru, hayatımda yarattığın bu değişiklik için sana çok teşekkürler. Muhteşem bir eğitimdi.

NESLİHAN KUMBASAR

Merhaba güzel kadın, seni tanıdığım için gerçekten çok mutluyum. Bana benim ne kadar özel ve değerli olduğumu hatırlattın. Kendimi sevmeyi öğrettin. Birçok güzel şeyi ertelemişim. Başkaları için yaşamışım.  Ve sen bana öyle bir ışık yaktın ki karanlıklarım aydınlandı. Sen çok özelsin, seni seviyorum.

FİDAN GÜZEL

Uzun süredir nefes eğitimleri alan biri olarak  başka bir eğitimin bende bu kadar farkındalık yaratacağını  düşünmüyordum, yanılmışım!!! Hayatıma girdiğin ve yolumu seninle buluşturduğun için teşekkür ederim. Eğitimlerini yakından takip ediyor, fırsat buldukça katılıyor olacağım. Herkese tavsiye edebileceğim bu güzel emeğin için yüreğine sağlık diyorum.

OKAN KILIÇ

Sevgili Ebru, içimdeki sevgi, merhamet ve insan olduğumu hissettiren, tüm duygularımı yeniden ortaya çıkarmama yardımcı olduğun için sana sonsuz teşekkür ederim. Sevgiden yoksun her canlının bir gün Ebru ile tanışması dileğiyle…

ZEKİ CANER

Sevgili Ebru, bu kadar büyük bir aşkla yapılan bir şeyin başarısız olması zaten mümkün değil. Ancak bu aşkı, bu tutkuyu, bu bilgeliği her birimizin her hücresine işlemek, iliklerimize kadar enjekte etmek bambaşka bir şey.  Ailemiz ile birlikteliğinin bir ömür boyu sürmesini diliyorum. Sevgiyle, ışıkla…

NUR KURŞUNOĞLU

Üç gün… Üç dakika gibi geldi bana. Bir ömür bu eğitimde kalabilirim. Meğer ne kadar özlemişim içimdeki çocuğu. BEN’i yeniden keşfetmek, geçmişimle barışmak, affetmek ve göndermek bana huzur verdi. Ben özel olduğumu, güçlü olduğumu ve zengin olduğumu bir kez daha keşfetmekten mutluluk duydum.

Mutluyum…

Mutlusun…

Mutlu…

Neden gelmelisin bu eğitime biliyor musun? Unuttuğun Ben’i tanımak ve çocuksu sevgiyi yaşamak için. Direnme, barış. Bak nasıl değişiyor her şey! Yaşa ve gör.

BAYCAN GÖKÇAY

Bu eğitim bana uzun zamandır hayatımda harekete geçmem ve çözmem gereken birçok konuyu fark ettirdi. Üzerine sünger çektiğim birçok durumu temizlemem için yol gösterdi. Süperdi!  İkinci bölümü sabırsızlıkla bekliyorum. Ebru, kalp kapakçığımı açarak kanın akışına izin verdiğin için teşekkür ederim. Gerçek bir profesyonel gibi konuları aktarırken aslında bizden biri olman ve katılımın süperdi. Sarılmayı öğrettiğin için teşekkür ederim. Sevgiyle kal…

GİZEM BAYRAMOĞLU

Bu eğitimden geriye cebimde yeni farkındalıklar, yerinden söküp elime almaya cesaret edebildiğim korkular, üç gündür tanıdığım insanlardan hediye çok güzel duygular ve sahilde yengeç ayakları kaldı. Bir de seni tanımış olmanın keyfi… Hayatta hele de bir yaştan sonra sana ilham veren,  güç ve güven veren insanlarla tanışmak çok ender yaşanıyor. Beni kendime bir adım daha yaklaştırdığın için minnettarım. Seni seviyorum.

ŞENDOĞAN ÇOŞKUN

Ebru Zeybekoğlu sen nasıl birisin böyle. Önce bizi hırpaladın sonra batırdın ve yerlere yapıştık. Sonra bizi eskisinden daha cesur ve güçlü ayağa kaldırdın. Hayatımda hiç bu duyguları yaşamamıştım. Kendi içime attıklarımı ben bile bilemeden sen ortaya çıkardın. Seni iyi ki tanımışım. Güzel kadın, çılgın kadın, sevgi dolu kadın. Sen hep bana dokun. Seni seviyorum.

SEMA TOPÇU

İlk etapta bu eğitime geliyor olmamın sebebi, eğitmenin Ebru Zeybekoğlu olmasıydı. İçerik olarak umduğumun tam tersi bir durumla karşılaştım. Çünkü Ebru tek tek hepimizin kalbine dokundu.  Bana ne kadar değerli olduğumu hissettirdi. Zihnimi dolduran gereksiz kırgınlıklardan temizlenme yolunu bana açtı. Tüm bunlarla birlikte anlattıklarını,  gösterdiği bütün örnekleri o da yaşamış, özümsemişti.  Tüm kalbiyle ve samimiyetiyle hakimiyetini kurdu. Geçmişimizle yüzleşmek, empati kurmak, önyargılarımızı bırakmak… Hepsini yaşanmışlıklarla  gördük ve hissettik. Seni seviyorum, iyi gelmişim, çok mutluyum.

GAMZE PEKEL

Ebru ’cum, sen benim kutup yıldızım oldun. Hep orda olacağını bilmek çok güzel. Birçok eğitim aldım şimdiye kadar. Birçoğunun adını unutmuş olabilirim. Ama sen hep olacaksın. Çalkalandım. Çok yoruldum. Pelte gibiyim.  Ama aynı zamanda tüy gibi hafif hissediyorum ve kalbim kocaman oldu. Sevginin gücüne çok inanan bir insanım. İyi ki hayatıma girdin. Bu eğitim her şeyin anahtarı bir eğitim bence. Bu anahtarla kapıları açıp taa derine, en derine inebilmeyi niyet ediyorum. İfade edemiyorum ama çok değişik, çok güzel ve çok özel bir his durumundayım. Seni çok seviyorum.

LÜTFİ ERDOĞAN

Ebru çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsın. Seninle ilgili farkındalığımın vardığı yeri; Ebru’dan öncesi ve Ebru’dan sonrası olarak ifade edebilirim.  Bundan sonraki yaşamımda açmış olduğun ışıklı, güvenli, insanları seven, onlara dokunmayı, sarılmayı öğrenmiş biri olarak çok daha mutlu olacağıma dair bana göstermiş olduğun yaşama sevinci için sana çok teşekkür ediyorum. Daha önce kendimi hiç bu kadar yakından görmemiştim. Seni seviyorum.

GÖKHAN PEKER

Bu eğitimle ilgili öncelikle Ebru’ya çok teşekkür ederim. Gelmeden önce önyargılarım vardı. Ancak bu eğitime katılınca ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumu anladım. Gözlerim buraya gelirken tamamen perde ile kapalıydı. Şimdi gözlerim ışıldıyor. Ve her yer rengârenk.  İlk önce eğitime katılan kendimi kutluyorum. Ben çok değerliyim. Bana bu değeri hatırlatan eğitmenim Ebru Zeybekoğlu’na saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsın. Seni çok seviyorum. İyi ki seni tanıdım.

BEKİR DEMİR

Eğitimin ilk günü biraz tedirginliğim vardı hatta anlamakta zorlanıyordum. Ama ilerleyen saatlerde uygulamalar  ve meditasyonlarla duygularım yoğunlaşarak hissiyatım arttı. İçimin giderek hafiflediğini ve taşıdığım yüklerden, yük diyorum çünkü içimde yıllardır duran ve meşgul eden şeyler bana tamamen yükmüş ve bunlardan kurtuluyorum bunu hissettim. O kadar hafif hissediyorum ki size ne kadar teşekkür etsem az. Mutluluğun belki de ne olduğunu unutmuştum ama şimdi mutluyum ve bırakmaya niyetim yok bu güzel duyguyu. Büyüdükçe gülmeyi unutmuşum. Artık kalben güldüğümü hissediyorum. Ebru benim için çok değerlisin. İyi ki varsın iyi ki seni tanıdım. Seni çok seviyorum.

BEYHAN GÖKKAYA

Eğitime gelebildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Anlamsız ve inanmadan geldiğim öfke yönetimi adı altında olan bu eğitim, bence körelttiğimiz insani güzel duygularımızı, Ebru’nun sihirli değneği olan güzel kalbi ile hayata yeniden döndürme fırsatı. Kendimi ve insanları hep yanlış pencereden gördüğümü fark ettim. Bundan sonraki yaşamımda elimden geldiğince insanları ve en önemlisi kendimi suçlamayacağım. Kendimi ve hayatı olduğu gibi sevebileceğim. Hiçbir ilacın fayda etmediği, geçiremediği kalbimdeki yaraları bu kadar kısa sürede yok etmemi sağlayacak inanca ilk defa vardım. Bize her şeyden çok sevginin gücü gerekiyormuş ve tüm kalbimle şu an eğitmenim olan Ebru’yu seviyor ve insanlığa kattığı değerler için teşekkür ediyorum.

VİLDAN YAZAR

Sevgili Ebru, buraya çok heyecanlı, istekli, meraklı ve başıma ne geleceğini bilmeden geldim. Kendimde aştığımı sandığım aşamadığım, sorun yaptığım, düşünmediğim, sorun olduğunu düşündüğüm ama aslında olmayan duygularıma ayna oldun. Grup halinde olmamızın faydasını, hikayesini dinlediğim insanların benimle aynı olduklarını fark ederek gördüm. Ne kadar şanslıyım ki yolum sana düşmüş ve bana dokundun. Evet, tesadüf yok ama tevafuk diye bir şey var. Ve ‘O’ benimle tanışmanı istedi. Eminim bugün söylediğim gibi kendimi değiştirirken yapabildiğim kadarıyla senden hep ’Hayatımı değiştiren kadın’ olarak bahsedeceğim. Seni ve kendimi çok seviyorum.

SEZGİN ORKUN

Hep kendi kendime mücadele ederek bu yaşlara geldim. Birçoğunu çözdüm dediğim şeyleri aslında bastırdığımı ve görmezden geldiğimi, içimde bir volkana dönüştüğünü gördüm. Bu eğitim, ilk defa kendimi tanımayı öğretti. Olumlu düşünmenin önemini, sadece kendime değil başkalarına da çok net öğretti. Ben yani Sezgin, olumlu düşünüyorum.

ALİ AVCI

Bana hayatım boyunca olumsuz etki eden, moralimi bozan, enerjimi düşüren her bir olumsuzlukla yüzleşmemi sağladığın için çok teşekkür ederim Ebru. İçimdeki yaraların, kırgınlıkların aslında öyle çok da büyütülecek şeyler olmadığını, bunlarla yaşamam gerektiğini, sadece ve sadece kendime zarar verdiğimi sayende fark etmiş bulunuyorum. Ve aynı zamanda dünyanın benim etrafımda dönmediğini çok net gördüm. Ne kadar az beklenti, o kadar çok mutluluk, bundan sonraki yaşam felsefem olacak sanırım. Çok teşekkür ederim, iyi ki varsın, iyi ki tanıdım seni. Sevgiyle…