İçsel Motivasyon ve Müşteri Memnuniyeti

ÇAĞTAY DEMİRAYAK

Kendisi de personeli ile birlikte eğitimlerine katılmış bir iş sahibi olarak sana hitap etmek istedim. Yıllardır REMAX’in zirvesinde olan başarılı bir ofisin broker’ıyım. Hep başarı ve sonuç odaklı çalıştık. Danışmanlarım ve personelim seçilmiş kişiler, bununla birlikte kendi potansiyelimizi yeteri kadar kullanamadığımızı uzun zamandır fark ediyordum. REMAX Türkiye sayesinde seni tanıdık. Senden aldığımız vizyon, deneyim ve farkındalıklarımızdan sonra ofisimize DUYGU girdi. Gizlediğimiz potansiyel ortaya çıktı. Daha bütün insan olma yolunda önemli adımlar atarken, şirket karlılığımda bariz artışı hemen gördüm. Daha mutlu, daha başarılı, daha çok para kazanan danışmanlarımın mutluluğu bana yansıdı. Verdiğimiz her bir kuruş sana helal olsun. Saygılarımla…

SEZGİN ORKUN

Bazı eğitimler vardır eğlendirir, bazı eğitimler vardır bilgilendirir... Ebru, seninle hem eğleniyorum, hem bilgileniyorum, hem de düşünüyorum. Bu düşünme süreci bazen günler alabiliyor fakat sonunda ortaya taptaze bir Sezgin çıkıyor. İlk defa hayatımı doğru bir şekilde sorgulamaya başladım. Daha çok yolum var; yolundayım …

ALİ AVCI

Sevgili Ebru, içimde bastırdığım, dışa vurmaktan çekindiğim bir çok duygumu artık sayende özgür bıraktım. Kendimle yüzleştim ve ‘an’ı yaşamayı öğrendim. Kendimin farkına varmamdaki müthiş katkını sanırım bir ömür boyu unutmayacağım. Bu eğitim senden aldığım ikinci eğitim oldu ve diğer eğitimlerini de sabırsızlıkla bekliyorum. İyi ki varsın, seni kocaman seviyorum.

SUAVİ SÖNMEZ

Zor ayakta durabildiğim bir dönem... Işık bulmaya geldim. Buldum...

MUHAMMED KARAHAN

Klasik, rakamsal ve kuralcı müşteri ilişkileri anlatımlarının dışında, müşterinin ruhuna da dokunabilme sanatının anlatıldığı bir eğitim içeriği var. Ki gerçek memnuniyetin bu şekilde sağlanabileceğine ikna oldum.  Sen memnun değilsen, karşı tarafı memnun etmek olası değildir. Ebru, önce birey olarak kendimizi sevdiriyor; sevgiyi fark ettiriyor. Ve bu sayede karşımızdakini fark ediyor ve önemsemeyi öğreniyoruz. Bu yolla doğal ve ömre yayılan bir müşteri memnuniyeti ilişkisi tesis oluyor. Ebru için söylenecek sözcükler yetersiz veya soğuk kalacak. Örneğin, profesyonel ve çok başarılı, bu bile yetersiz. Gerçek bir duygu insanı ve arkadaş. Doğal bir ilişki kurduğu ve karşılıksız sevgisini yönelttiği için ortamda  sinerji oluşuyor. Müşterisi olarak gerçek manada  memnuniyet sağlayabiliyor. Bu yolla insani olarak kısa sürede özel insanlardan oldu hayatımda. Seni seviyorum Ebru.

HAKAN NAK

Ebru, iki günlük feyz alma seanslarımızda kalplerimize dokunmayı; dünyayı, kendimiz, çevremiz ve müşterilerimiz için daha iyi bir yer haline nasıl getirebileceğimizi bize anlattın. Güzel bilgiler aktardın. İçindeki sevgin gözlerine ve işine yansıyor. Eğer her seminerin bu kadar başarılı geçiyorsa sen ne kadar büyük bir şanssın. Teşekkür ederim.

GÜLDENİZ BAŞIBÜYÜK

Bu eğitimden çok keyif aldım. Kendime ve eşime yansıtabileceğim bilgiler ve duygularla gidiyorum. Eğitimin en cazip gelen yönü içinde duygu olması ve eğitmenle ile eşit bir iletişim kurabilmem ve beni anlayan önemseyen bakışlarla eğitimi keyifli hale getirmesi. Eğitimden mutlu çıkıyorum ve farkındalıklar yaşıyorum. Bu eğitim benim hayatımda birçok alana yansıyor. Severek, isteyerek heyecanla geliyorum ve bitiriyorum. Eğitim için çok teşekkür ediyorum Ebru  ve seni seviyorum

DERYA ENGÜR

Sevgili Ebru, hayatımda kendimi en fazla fark ettiğim iki eğitim de sana ait. Kendimi seninle güvende, doğru yolda, huzurlu ve mutlu hissediyorum. Her eğitimin esnasında ve akabinde moralim yükseldiği için güzel işler yapıyorum. Bana kendimden kendime yolculuk yapabilme farkındalığı kazandırdığın için sana minnettarım. Hiçbir eğitmene samimi bir şekilde ‘derinlikli ve nitelikli’ bir sevgi duymamıştım. Sen benim daha önce varlığını bilmediğim üçüncü gözümsün. Aklımla kalbim arasındaki köprüyü fark ettirdiğin için sonsuz teşekkürler.  Seni çok seviyorum. Çok tatlısın J İyi ki varsın J

GAMZE GÜLTEPE

Harika iki gün geçirdim sizinle. Daha doğrusu kaybetmeye başladığım ‘beni’ sizinle yeniden yakaladım. Samimiyet mi diyelim ? Sıcakkanlılık, sevecenlik mi ? Hayatı yeniden yakalamam iki günümü aldı. Şimdi sizden aldığım bütün güzellikleri cebime toplayıp yeniden başlamak için bu kapıdan çıkıp gideceğim. İyi ki gelmişim ve iyi ki sizi tanıma fırsatım oldu. Her şey için çok teşekkür ederim. Sizi seviyorum.

EVREN BERDİCİ

 

Sevgili Ebru, öncelikle seni tanımak, senin gibi bir enerji küpünün varlığını bilmek harika. Senin eğitimlerinden birçok şeyi bildiğimi sanırken unutmuş olduğum ve hatırlattığın değerler, hisler, düşünceler ve farkındalıklarla ayrılıyorum. İç dünyamdaki değişimi sana anlatmam imkansız. Seni aslında bir bakım servisine benzetiyorum. En geç iki ayda bir bakıma gelip hayat dediğimiz bu uzun yola daha güvenli çıkmak çok hoş. Bu iç dünyama yaptığım ikinci yolculukta bana rehberlik ettiğin için sonsuz teşekkürler. Seni tanımış olmak çok keyifli.  Sevgiyle kal.

M.HAYRİ ARMAN

Ebru, iyi ki annen seni doğurmuş. Bana verdiğin eğitimle 50 yaşımdan sonra hayata bambaşka duygular ve değerlerle bakmaya başladım. Hayatımda anı yaşamadığımı fark ettim. Çok fedakâr olduğumu ve bu fedakârlığın bana çok zarar verdiğini gördüm. Hayatımın bundan sonraki döneminde bana verdiğiniz eğitimler sayesinde yakın çevreme (eş, çocuk ve kardeşler) ve müşterilerime karşı fedakâr olmayıp, özverili olacağım. Hayatıma bir farkındalık getirdiniz. Çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

GAMZE OFLUOĞLU

Ebru, hem bilgi hem de duygusal anlamda yoğunlaştığım ilk eğitim oldu. Bu eğitim haricinde birçok eğitim almış olsam da, duygusal anlamda çok etkilendim. İlk kez ‘an’da kalmayı ve buna bağlı olarak kendimle yüzleştiğimi gördüm. ‘An’da kalarak oğlum ve eşim arasındaki duyguyu yaşadım. Babasız büyüdüm ve baba oğul arasındaki duygu bağını görmekten kaçtım bugüne kadar. Ama akşam ‘an’da kalarak kendimle yüzleştim, duyguyu yaşadım ve ağladım. Artık, baba-çocuk arasındaki duyguyu yaşayabileceğim. Beni geçmişime götürdün. Babam ölmeden bir hafta önce sarıldığım ‘o an’ı hatırlayacağım özlemle… Bunu hatırlamama vesile olduğunuz için teşekkürler…

ELİF BARLAS

Bu eğitim ile kendimi yeniden keşfetme şansı buldum. Şimdiye kadar okuduklarımı bana özet olarak anlatan harika bir deneyim. Önyargılarımdan sıyrılıp, egomu değil özümü hissedebilmeyi ve davranışlarıma yansıtabilmeyi öğrendim. Bu eğitim sürecinde hem güldüm, hem gözlerim doldu. Kayıplarımı, kazançlarımı, hırslarımı, kendimle kavgalarımı, içimi acıtan belki de kendime bile itiraf edemediğim yanlarımla barışmayı ve sevgiyle kabul etmeyi seçtim. Bol bol affetmeyi seçtim. Empati ve sempati arasındaki farkı öğrendim.   27-28.10.2014 tarihi benim için özel ve geçmişle değil, gelecekle değil anı yakalamak için başlangıç. Hayatıma dokunduğunuz için bin kere TEŞEKKÜRLER.

MURAT GİRGİN

Sevgili Ebru, bu zamana kadar aldığım eğitimlerin sayısını bilmiyorum ve bunların arasında bu eğitim kesinlikle en iyisi diyorum. Çünkü sen HARİKASIN, MUHTEŞEMSİN, SÜPERSİN; kesinlikle ama kesinlikle. Bir kez daha senin bu eğitimine katılacağım ve seninle tanışmamış, eğitimine hiç gelmemiş gayrimenkul danışmanlarına seni önereceğim. Seni tanıdığıma çok memnun oldum. Bu heyecanın hep kalsın, hiç yitirme olur mu?