Fark Yaratan İletişim

SİNAN KOÇ

Merhaba Ebru, Kıymet ve Pragya,

Eğitimin ilk dakikalarından itibaren heyecan, büyük bir istek, merak ve farkındalık ile başlangıç yaptığınız için çok teşekkür ederim. Eğitimin her dakikasında diğer dünya düşüncelerinden koparak, sizden bir şey almak öğrenmek istedim. Bir dakikanınızı bile kaçırmak istemedim ve kaçırmadım. Bu durum benimle ilgili olduğu kadar sizin o eşsiz samimiyetiniz ve farkınızdandır. Bu çok kısa zaman diliminde hayatımda çok fazla değişiklik yapmama, anı yaşamama, kendime gelmeme, pozitif olmama vesile olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bu eğitim benim için bir başlangıç. Bugün son değil, sadece başlangıç. İlginiz, samimiyetiniz için çok teşekkürler, harikasınız, iyi ki varsınız.

DEMET USLU AYDIN

Dünyanın bu denli karardığını düşündüğüm bir dönemde bana ‘kendimi’ hatırlattığınız için teşekkür ederim. Günümüz ortamında insan ilişkilerimizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattığınız ve bunun için çabaladığınız için teşekkür ederim. Samimiyetle söylüyorum, her insanın hayatında olması gerekenlerdensiniz.

HÜMEYRA ALP

Tamamen yaşadığım iş stresinden uzaklaşmak için iptal ettirmediğim bu eğitimde, içimde kaybettiğim umudu bulma fırsatı yarattığınız için teşekkür ederim. Eleştiren, karalayan, yerden yere vuran o karamsar mutsuz ve umutsuz kadını ayağa kaldırabilmek adına, tünelin sonundaki ışığı görebilme fırsatı yarattığınız için  çok teşekkür ederim. Nereye bakmak gerektiği konusunda yol gösterdiğiniz için çok daha fazla teşekkür ederim. 8 yıllık bankacılık hayatımda kendimi geliştirme yolunda aldığım en anlamlı, etkili ve faydalı eğitimdi. Hayatın akışında kaderin sizinle yolumuzu keşistirmiş olmasına ayrıca müteşekkirim. İyi ki varsınız.

SERVER ERKİMEN

Bu eğitim benim tam da ihtiyacım olduğu zamanda karşıma çıktı ve yaşadığım iki gün kendimde değiştirmek istediğim fakat bir türlü cesaret edemediğim ya  da mazaretlerle ertelediğim hayatımda artık harekete geçme zamanının geldiğini bana gösterdi. Ebru’nun muhteşem anlatımıyla çok eğlenceli vede faydalı bir eğitim oldu. Herşey için teşekkür ederim.

REFİKA TUĞÇE KAHYAOĞLU

Işığınız ve enerjiniz çok güzeldi. Anı yaşayarak sizi dinledim ve hayatımın kapılarının anahtarını sizden aldım. Verdiğiniz bilgiler ve tecrübelerinizle kapılarmı tek tek açacağım. Eğitim keşke daha uzun olsaydı. Kendi eksikliklerimi görme fırsatı tanıdınız. Tavrınız, bilgileriniz ve pozitifliğiniz için binlerce kez teşekkürler. Hayatımın ve kendi değerimin farkına varıp ‘An’ımı yaşacayacağım.

ERKAN ÇELİK

Sevgili Ebru, iki gün boyunca beni karmaşık hayattan alıp nefes aldırdığın için teşekkürler. 13 Şubat’ta verilen uygulama ile 1 yaşındaki kızım ve eşime ilk defa süpriz yaptım. Gözlerindeki mutluluğu tarif edemem. Sayende ister işyerinde isterse özel hayatımda tüm işleri ve sorumlulukları tek başıma almamam gerektiğini ve bunun nedenin de kibir olduğunu fark ettim. Eleştiriye açık biri değilim normalde, bundan sonra bu eleştirilerin benim için bir gelişim fırsatı olduğunun farkındayım. Verdiğin anahtarlar ile kaç kapı açacağımı bilmiyorum ama elimden gelenin en iyisini yapacağım biliyorum. Çok teşekkürler.

EBRU MELİS YILMAZ

Eğitimin ilk günü fark ettim ki, bir süredir iş, okul, sosyal çevre, aile, geçim gailesi içinde dönen bir eleman olup, kendimi değersiz hissetmeye başlamışım. Kendimi olduğum  gibi kabul ederek, değerimin farkına varıp; kendime verdiğim değer kadar karşımdakinden değer göreceğimi farkettim. Ebru’cum bu eğitimi bizzat senden alıyor olmanın etkisiyle kendime çıkardığım sonuç çok daha etkili oldu. Burada geçirdiğim iki günden çok memnun kaldım ve enerjinizi, analitik çözümsel davranışlarınızı bu eğitimi almamış arkadaşlarıma referans olarak göstereceğim. Teşekkürler.

SEHER YILMAZ

İki günlük bu eğitim benim için içsel bir yolculuğa dönüştü. Uzun zamandır içime dönmemiştim. Öncelikle bunun için çok teşekkür ederim.  Eğitim, özdeğerimi fark edip ne kadar kibirli olduğumu, bunun da komplekslerimden kaynaklı olduğunu farkettirdi. Ayrıca saman ailevi gibi yükselen kontrolsüz öfkemin sebebini fark etmeme yardımcı oldu.

MELEK KARAUYSAL

Hem iş hayatında hem de özel hayatımda öğrendiklerimin beni pozitif yönde etkileyeceğine eminim. Bu iki günde nasıl mutlu bir insan olduğumu hatırladım. Gerçekten ben mutluysam çevremdekilerde mutlu oluyorlarmış. Bunu fark ettirdiğiniz için tekrar teşekkürler. Bundan sonra hayatımda, anı yaşayacağımdan eminim. Bu öğrendiklerim benim yol göstericim olacak. Daha dik durmayı ve beden dilimi kullanmayı hatırlattığın için teşekkür ederim.

SELÇUK KIRAV

Sevgili Ebru, kurumum ve sana sonsuz teşekkür ederim, böyle değerli ve hayatıma artılar katan bir eğitim ile bana rehber olduğunuz için. Bundan sonraki süreçte en büyük görevim ve çabam bu kısa iki günde attığım adımların devamını getirmek olacak. Değerli bilgi ve tecrübelerinden tekrar faydalanmak dileğiyle…

ELVİN ŞENGÜL

Bu eğitime gelmeden önce sıkıcı ve ezbere dayalı bir eğitim olacağını sanmıştım. Ancak tam tersi iki gün göz kırpmadan hiç ara istemeden (hasta olmama ragmen) dikkatle sizi dinledim. Anlattıklarınız, sunum şekliniz her şey bir bütün. İyi ki bu yolu seçmişsiniz, ilk derste  yazdığınız tutku kelimesi sizde anlam kazandı. Bize her şeyi ilk defa anlatırcasına yaşayarak anlatmanız, durumu ciddiye almamı sağladı. Eksik yanlarımı değiştiremeyeceğimi düşünürken, artık eksik yanlarımı tespit edebileceğimi ve bir süre emek vererek değiştirebileceğimi öğrendim. Daha önceden çabuk pes ediyordum. Ancak şimdi değiştirebileceğime, değişeceğime dair umut verdiniz, yol gösterdiniz. Çok teşekkür ederim.